МЕДОВИЙ КРАЙ

8 причин їсти мед

Л ікарі недаремно пропонують замінити цукор на мед. Цей продукт унікальний по насиченості корисними властивостями - мед покращує самопочуття, дарує красу і підтримує молодість.

П ро цілющі якості меду було відомо ще в Стародавньому Єгипті. Сучасна наука доводить, що кожна крапля меду містить більше 70 дуже важливих для здоров'я людини речовин. Вуглеводи, які в нім є (глюкоза і фруктоза) присутніми, в порівнянні із звичайним цукром набагато легше засвоюються організмом, сприяючи збереженню мускульної сили і нормальному зростанню. Особливо це важливо для дітей.

Ф ерменти, які входять до складу меду, стимулюють травні процеси і покращують обмін речовин. Білки, що містяться в меді, беруть участь в утворенні гормонів. Мінеральні речовини, присутні в цьому продукті, регулюють діяльність нервової системи, тканинне дихання, кровотворення.

М ед захищає організм від раку і хвороб серця. Головними захисниками є потужні харчові антиоксиданти, що містяться в меді - флавоноїди. Лікарі говорять, що якщо сердечники впродовж 1-2 місяців прийматимуть по 50 г меду в день, то їх загальний стан обов'язково покращиться.

М ед в народній медицині вважається другом шлунку. Він може бути лікувальним засобом при виразці шлунку і дванадцятипалої кишки, гастритах і інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

М ед незамінний при застуді. Зазвичай його розчиняють в молоці (1 ст. ложка меду на склянку теплого молока) або змішують з лимонним соком (сік 0,5-1 лимона на 100 г меду). Мед допомагає регулювати рівень цукру в крові. Хоча мед, і цукор обоє солодкі на смак і містять в собі глюкозу і фруктозу, саме мед вважається ідеальним живленням для печінки, оскільки співвідношення фруктози і глюкози в нім практично один до одного.

М ед позбавляє від шкірних захворювань і бореться із старінням організму. При накладенні меду на пошкоджену поверхню шкіри в ній посилюється кровотік і відтік лімфи. Ранка при цьому як би промивається, що покращує живлення клітин і згубно діє на мікроби, стрептококи, стафілококи та ін.

М ед є природним антидепресантом. Вважається, що люди, що приймають його вранці, легше справляються з синдромом хронічної втоми, який останнім часом особливо поширена серед жителів великих міст. Вони менш агресивні, дратівливі, менш сприйнятливі до різних стресових ситуацій.

М ед корисний для розуму. Замість звичного бутерброда з сиром або ковбасою вранці краще з'їсти трохи меду. Білкова їжа, необхідна для стимулювання м'язової діяльності, потрібна організму о 11-12 годині. З 7 до 9 годин найважливіше настроїти на роботу мозок. Мед якнайкраще "заряджає" мозок енергією, що однаково важлива як для дорослих, так і для дітей.

Читайте також: Види меду, 8 причин їсти мед, Cкільки потрібно їсти меду?